Apple’dan geçiş rehberi!

appledan-gecis-rehberi-541db578e305a

Apple bariz bir şekilde daha büyük iPhone’ların kullanıcıları Android’ten caydıracağını düşünmekte. Bu düşüncesini desteklemek adına yayınlanan “göç rehberi” ile de rehberiniz, internet hesabınız veya medya koleksiyonunuz gibi şeyleri iOS dünyanıza aktarmanıza yardımcı olmak hedefleniyor. Bu rehberdeki bazı ipuçları oldukça bariz şeyler; e-posta ve sosyal ağlarınızın zaten sorunsuz bir şekilde aktarılabilmesi gerekiyor ve çoğu uygulamanın iOS sürümünü App Store üzerinde bulmanız ... Devamını Oku »

Windows 9′un Başlat menüsü…

windows-9un-baslat-menusu-541da72742894

Windows 9‘un teknik önizleme sürümünün ortaya çıkmasına sayılı günler kaldı; sızıntılar ise son hızıyla devam ediyor. Son sızıntıda ise Windows 9′un yeni Başlat menüsünün, kullandığınız masaüstü duvar kağıdıyla uyum sağlayacağı gözleniyor. Yukarıdaki ve aşağıdaki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi Başlat menüsü, seçtiğiniz duvar kağıdına göre renklendiriliyor. Küçük bir yenilik olsa da, çoğu kullanıcının bu kişiselleştirme adımından memnun olacağını sanıyoruz. Bununla birlikte ... Devamını Oku »

LEGO artık Türkiye’de!

lego-artik-turkiyede-541d98e6c71a0

Yaratıcı oyuncaklarıyla nesillerdir çocukların ve ailelerin hayatına dokunmayı başaran Danimarkalı oyuncak üreticisi LEGO® Grup, Türkiye ofisini açtı. Yeni ofisi ile LEGO Grup, Türkiye pazarında genişlemeyi, bölge genelinde daha fazla çocuğa ulaşmayı ve yüksek kaliteli bir oyun deneyimini  sunmayı hedefliyor.  İstanbul Mecidiyeköy Trump Towers‘da bulunan yeni LEGO Türkiye ofisinde düzenlenen açılış kutlamasına, LEGO Grup Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (CEEMEA) ... Devamını Oku »

“Kaliteli” bir Galaxy sızdı!

kaliteli-bir-galaxy-sizdi-541d6df48c7d0

Samsung, son zamanlarda Galaxy Alpha ve Galaxy Note 4 ile telefonlarının gövdesinde metale yer vermeye başladı. SamMobile’ın iddiasına göreyse Samsung, bununla kalmayacak ve “ne metal, ne de plastikten yapılmış” yeni bir Galaxy tanıtacak. Galaxy A5, SamMobile’ın iddiasına göre “elde soğuk bir hissiyata sahip olacak.” Bu ifadeden çok şey anlamak mümkün olmasa da, A5′in hem düşük maliyetli, hem de yüksek kaliteli ... Devamını Oku »

Google’dan 404′e çözüm!

googledan-404e-cozum-541d5fa6d19a7

Google, internette zaman zaman karşımıza çıkan 404 hatalarından bizi kurtarmak istiyor. Arama devinin amacı ise bu “sayfa bulunamadı” sayfalarını, çevrimdışı olsalar bile etkileşimli bir hale getirmek. Service Workers, Google’ın bu amaçla geliştirdiği yeni teknolojinin adı. Google’dan yazılım mühendisi Alex Rusell’ın New York’taki O’Reilly Velocity konferansında anlattıklarına göre Service Workers, web sitelerinin yerel olarak belge depolamasına olanak tanıyan yeni bir web ... Devamını Oku »

iPhone 6′nın büyük adımları!

iphone-6nin-buyuk-adimlari-541d51662dc20

Apple, iPhone 6 modellerindeki LTE band sayısını 20‘ye çıkararak kablosuz teknoloji ile veri aktarımı konusunda yeni bir yolun önünü açmış oldu. Bundan sonrası ise, mobil operatörlerin gerekli işlemleri gerçekleştirip, bu bağlantı yöntemini gerçeğe çevirmelerini bakıyor. Temmuz sonunda, 111 ülkede 318 LTE ağı bulunmaktaydı. Ancak bütün bu ağların tabletlerle akıllı telefonlara bağlanmalarındaki teknik sorunlar nedeniyle, bu ağların büyük bir kısmı sanal ... Devamını Oku »

Yepyeni 30 duvar kağıdı!

yepyeni-30-duvar-kagidi-541d433856631

Her gün aynı masaüstünü görmekten sıkıldıysanız, küçük bir değişiklik yapın ve onu değiştirin! Mevsim temalı 30 harika kareden birçoğunun masaüstünüzü hak edeceğine inanıyoruz. Duvar kağıtlarına ulaşmak için galerimize tıklamanız yeterli. Not: Fotoğrafları duvar kağıdı olarak ayarlamadan önce indirmeyi veya büyüteç simgesine tıklayarak büyütmeyi unutmayın! Devamını Oku »

Günün iPhone Uygulaması

gunun-iphone-uygulamasi-541d34c40894a

Stop-motion videolar çekerek sosyal medyada paylaşmak aslında zor bir iş değil. Biraz zekice hazırlanmış bir senaryo ve kurguyla sosyal medyanın yıldızı siz olabilirsiniz. Eğer elinizde bir iOS cihazı varsa, film için çekeceğiniz kareleri pratik şekilde kaydedip videoya dönüştürmek de mümkün. GorillaCam uygulaması bu alanda yapılmış en başarılı uygulamalardan biri. Birkaç saat içinde hazırlayıp yayına sokabileceğiniz stop-motion videolarla sosyal medyada nasıl ... Devamını Oku »

Günün Android Uygulaması

gunun-android-uygulamasi-541cc1f24565d

Psiphon’un güvenli tüneli ile İnternet’te her şeye erişin Şimdiden dünyada bir milyonun üzerinde kişi, normal hizmet sağlayıcıları ile erişilemez veya engellenmiş olan İnternet sitelerine erişebilmek için Psiphon’un sansür aşma aracını kullanıyor. Sağlayıcınızın engellediği veya açık kablosuz hizmetlerinin ek bir koruma katmanı eklediği olsun, Psiphon özgür bir İnternet’e erişmek için en iyi araçtır. Özellikler: • Tarayıcı veya VPN (tüm cihaz) kipi, ... Devamını Oku »

iOS 8 “yavaş” çıktı!

ios-8-yavas-cikti-541cb3a2c78f4

iOS 8‘in dağıtılmaya başlanmasının ardından ona yapılan geçişlerin, Apple’ın önceki mobil işletim sistemlerine kıyasla daha yavaş olduğu ortaya çıktı. Pazarlama firması Fiksu’unun verilerine göre iOS 8′e geçiş, geçen seneki iOS 7‘ye göre yüzde 50 daha yavaş seyrediyor. Mobil reklam firması Tapjoy da benzer bilgiler vermekte. Firmaya göre “iOS 8′e geçişler, işletim sistemi çıktıktan sonraki 18 saat içinde yüzde 6′nın altında ... Devamını Oku »

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes